Matys też w kasku
Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna “Żyj z głową. W kasku”. Promuje bezpieczne i odpowiedzialne uprawianie tych dyscyplin sportu, przy których zalecane jest używanie ochronnego kasku.
Igrzyska Olimpijskie, zawody Winter X Games, Puchar Świata, freeriding po lesie, czy zwykły dzień na desce spędzony w gronie przyjaciół- zawsze mam ze sobą kask. Ponad 10 lat profesjonalnej kariery snowboardowej nauczyło mnie na pewno jednego: bez tego ekwipunku nie warto wpinać się w deskę! Przysłowiowy orzeszek uratował mi życie wielokrotnie! Tylko ktoś o niezdrowych zmysłach wybiera się na śnieg bez niego! Doświadczyłem wielu groźnych sytuacji i wiem czym to pachnie. Bezpiecznego białego szaleństwa życzę- mówi Matys, ktory jest jednym z ambasadorów akcji.
Od grudnia 2009 obowiązek jazdy w kasku dotyczy dzieci i młodzieży ponizej 15 roku zycia. Organizatorzy akcji chcą zachęcić do używania ochraniaczy również osoby dorosłe. Przedsięwziecie wspierają GOPR, PZN oraz ludzie świata sportu i showbiznesu. Jednym z jego zimowych ambasadorów jest Mateusz Ligocki.
16 stycznia 2010. Kategorie: NEWS.
Komentarze (0)